Ayvacık Belediyesi

Depremzede besicilere yem desteği

İlçemizden Haberler

Depremzede besicilere yem desteği

Depremzede besicilere yem desteği
Ayvacık’ta 6 Şubat sabahı meydana gelen depremde en çok hasarın olduğu Yukarıköy’de çiftçilere ücretsiz hayvan yemi dağıtıldı. İlçede depremden etkilenen 20 köydeki küçükbaş hayvan yetiştiricilerine Çanakkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciler Birliği’nin başlattığı yem desteği projesi kapsamında Çan İlçesi Süt Üreticileri Birliği, Biga Süt Üreticileri Birliği’nin ve yem fabrikalarının verdiği destekle ücretsiz hayvan yemi dağıtıldı. 10 koyuna 1 yem çuvalı olacak şekilde dağıtım yaptıklarını ifade eden Çanakkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkan Yardımcısı İlhan Ulus, toplam 10 tona yakın yem dağıttıklarını ifade etti. Ulus, “6 Şubat tarihinden itibaren Ayvacık’ta depremler yaşanıyor. Bu depremlerde Yukarıköy ve çevresinde birçok yapıda hasar oldu. Devletimiz zaten burada vatandaşlarımıza sahip çıktı ve her türlü desteği verdi. Ağılların zarar gördüğünü gördük. Yemlerin yağan yağmurlarla beraber zarar gördüğünü tespit ettik. Bunun üzerine süt üretici birlikleri ve yem fabrikalarının da destekleriyle yaklaşık 10 ton olan 1800 çuval yemi birlik üyelerimiz olan besicilere dağıtıyoruz. 10 koyuna 1 çuval yem düşecek şekilde veriyoruz. Bize destek veren süt üretici birliklerine ve yem fabrikalarına teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak :Gazete Ayvacık
http://www.gazeteayvacik.com/haber/5646-depremzede-besicilere-yem-destegi-video

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

EL EMEĞİ, GÖZ NURU…

EL EMEĞİ, GÖZ NURU…
 
Bir yıl boyunca kursiyerlerin yoğun çaba sarf ederek güzel eserler çıkararak, yaptıkları bu çalışmaları ilçe halkının beğenisine sundular.
 
Ayvacık Halk Eğitimi Merkezi’nin yıl boyunca açtığı kurslara katılan kursiyerlerin hazırlamış olduğu karma el sanatları sergisi, Ayvacık Belediyesi Düğün Salonunda kurdele kesimiyle açıldı. Serginin açılışına Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Hakim Doğan, Ayvacık İlçe Halk Eğitim Müdürü Mahmut Yılmaz, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Cura ve çok sayıda davetliler katıldı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yılmaz açılış konuşmasında; Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi. Yılmaz ‘ Yöre insanına iyiyi, doğruyu, güzeli her zaman, her yerde ve herkese sunan eğitim kurumlarıdır. Bizce kursların en önemli özelliği insanımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak, onlara bilgi ve beceri kazandırmak, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak, kültürel değerlerimizi yaşatmak ve yaygınlaştırmaktır.’’ dedi.
Kursların açılmasında bize her zaman destek olan, Kaymakamımız Hakan Hakyemez’e, kurslarımız için her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Ünal Şahin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Harun Çetin’e teşekkür eder, saygılarımı sunarım.’’ dedi.
Sergi, protokol konuşmalarının ardından kursiyerlerin belge dağıtım töreni ile devam etti. Daha sonra serginin açılışı İlçe Kaymakamı Hakan Hakyemez, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Harun Çetin tarafından yapıldı. Sergi davetlilerin beğenisine sunuldu. 

DEVAMI

Ayvacıkta Kültür, Doğa, Turizm ve Spor Derneği Kuruldu

Ayvacık’ta Kültür, Doğa, Turizm ve Spor Derneği Kuruldu
Ayvacık Kültür, Doğa, Turizm ve Spor Derneği’nin açılışı gerçekleşti.
Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’ndaki belediye dükkanlarındaki açılışa Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de katıldı. Şahin açılışta yaptığı konuşmada, “Bu tür derneklerin ve kooperatiflerin kurulması Ayvacık için değerlidir. Çünkü bu tür dernekler ilçenin kalkınması için değer katar. Bakın bu derneğin adını güzel koymuşlar, tebrik ediyorum. Turizm, doğa, kültür ve spor ilçemizin iç içe olduğu kavramlardır.  Dernekler ve kooperatifler ilçemizde var ama bir başkan geliyor oturuyor koltuğa gelsin çaylar gitsin çaylar. Bir de araba, bir de maaş. Halkla el ele çalışarak ilçemiz için bir şeyler yapılması gerekir. Yeni dernekler ve kooperatifler kurularak ilçemizi kalkındırılması hızlandırılmalıdır” dedi.


DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacıkta Kültür, Doğa, Turizm ve Spor Derneği Kuruldu
  • O İSKELE AYVACIKA YAPILACAK
  • Egenin incisi Ayvacık
  • ayvacık değişiyor gelişiyor...